Noteikumi par vecāku rīcību un pienākumiem Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē Salaspils 1.pirmsskola
SALASPILS NOVADA DOME
Salaspils novada pašvaldības
pirmsskolas izglītības iestāde
„Salaspils 1. pirmsskola”
Reģ.Nr.4301902662
Enerģētiķu iela 4 B, Salaspils, Salaspils novads, LV-2121,tālr. 67942682, e-pasts: 1.pirmsskola@salaspils.lv
APSTIPRINĀTS:
Salaspils novada pašvaldības
PII „Salaspils 1.pirmsskola” vadītāja
Evita Beļska
________________________
02.09.2020. Rīkojums Nr.1-11/13
Izdoti saskaņā ar
Izglītības likuma 58.pantu1
Noteikumi par vecāku rīcību un pienākumiem
Salaspils novada pašvaldības pirmskolas izglītības iestādē
„Salaspils 1.pirmsskola”
Saturs
I. Komunikācija un sadarbība starp vecākiem un iestādi…………………………………………………………… 2
II. Bērna atvešana uz iestādi un izņemšana no tās……………………………………………………………………. 2
III. Rīcība gadījumos, kad bērns neapmeklē iestādi…………………………………………………………………. 3
IV. Par piecgadīgo un sešgadīgo bērnu izglītību………………………………………………………………………. 4
V. Vecāku atbildība drošas un labvēlīgas vides nodrošināšanā………………………………………………….. 4
VI. Iestādes un vecāku rīcība negadījumu, bērna infekcijas slimības un citu saslimšanu gadījumā….. 5
VII. Kārtība, kādā iestādē uzturas nepiederošas personas…………………………………………………………. 5
VIII. Bērna atskaitīšana no iestādes………………………………………………………………………………………. 5
IX. Vecāku atbildība par noteikumu neievērošanu…………………………………………………………………… 6
X. Vecāku iepazīstināšana ar noteikumiem……………………………………………………………………………… 6
XI. Rīcība, ja bērns apdraud savu vai citu personu drošību, veselību vai dzīvību…………………………. 6
XII. Noslēguma jautājumi…………………………………………………………………………………………………….. 6
1Izglītības likums 58.pants. Vecāku (personu, kas realizē aizgādību) pienākumi
(1) Vecākiem (personām, kas realizē aizgādību) ir pienākums:
1) savu spēju un materiālo iespēju robežās nodrošināt ģimenē bērna izglītošanai, veselībai, attīstībai un sadzīvei nepieciešamos apstākļus;
2) sadarboties ar izglītības iestādi, kurā mācās bērns, ar pedagogiem un citām mācību procesā iesaistītām personām;
3) ievērot bērnu, pedagogu un citu personu likumiskās tiesības un intereses;
4) informēt izglītības iestādes vadītāju par bērna veselības stāvokli un citiem apstākļiem, ja tiem var būt nozīme mācību procesā.
(2) Vecāki (personas, kas realizē aizgādību) ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu obligāto izglītību.
(3) Vecāku (personu, kas realizē aizgādību) pienākums ir savu materiālo iespēju robežās nodrošināt sava bērna izglītošanai nepieciešamos šā likuma 1.panta 12.5 punkta “k” apakšpunktā minētos individuālos mācību piederumus.
(4) Šā likuma 31.panta trešās daļas 5.punktā minētais izglītības iestādes padomes lēmums ir saistošs vecākiem (personām, kas realizē aizgādību).
I. Komunikācija un sadarbība starp vecākiem un iestādi
1. Iestāde strādā piecas dienas nedēļā (no pirmdienas līdz piektdienai) no plkst.7.00-19.00.
2. Bērnu nedrīkst atvest uz pirmsskolas iestādi pirms 7.00 un atstāt iestādē pēc 19.00.
3. Pirmssvētku dienā izglītības iestādes darba laiks ir saīsināts par vienu stundu.
4. Ja ir izmaiņas vecāku deklarētajā, faktiskajā dzīves vietā, mainījies telefona numurs saziņai, mainījies e-pasts rēķina saņemšanai – vecāks nekavējoties paziņo par to iestādei uz iestādes oficiālo e-pasta adresi 1.pirmsskola@salaspils.lv vai rakstot iesniegumu.
5. Vecāku pienākums ir regulāri iepazīties ar informāciju, kas izvietota Iestādes gaiteņa un grupas informācijas stendā vecākiem vai iestādes mājaslapā.
6. Vecāku pienākums ir sadarboties ar Iestādes administrāciju un grupas pedagogiem:
6.1. bērna personības attīstībā un izglītošanā, turpināt Iestādē uzsākto bērna attīstības sekmēšanas darbu;
6.2. piedalīties grupas vecāku sapulcēs;
6.3. atbalstīt iestādes un grupas organizētos pasākumus.
7. Pirms bērns sāk apmeklēt iestādi, vecāki iepazīstas ar dienas režīmu un pakāpeniski bērnu pie tā pieradina.
8. Vecāki var veikt individuālus ziedojumus grupas rotaļu bāzes papildināšanai, kā arī citu iestādes uzlabojumu veikšanā tikai pēc individuālas iniciatīvas, nav pieļaujama šādu ziedojumu tieša vai netieša uzspiešana citiem vecākiem. Plānotās darbības teritorijas labiekārtošanā vai preču iegādē iepriekš saskaņo ar iestādes vadītāju, kurai jārīkojas atbilstoši Salaspils novada pašvaldības noteikumiem „Kārtība, kādā izmantojama pašvaldības kustamā manta un finanšu resursi, kā arī kārtība, kādā notiek dāvinājumu un novēlējumu pieņemšana un pārzināšana, aizdevumu, aizņēmumu un citu ekonomisko saistību uzņemšanās pašvaldības vārdā” (Apstiprināts Salaspils novada domes sēdē 29.10.2014., protokols Nr.22, 7.§).
9. Maksājumi par iestādes ēdināšanas pakalpojumiem jāveic līdz katra mēneša 25.datumam par iepriekšējo mēnesi vai citā rēķinā norādītajā termiņā.
II. Bērna atvešana uz iestādi un izņemšanu no tās
10. Bērns iestādē ierodas līdz plkst. 9.00, lai nodrošinātu bērna ēdināšanu un bērna dalību rotaļnodarbībās. Ja bērnu nav iespējams atvest uz brokastu laiku, viņš jānodrošina ar brokastīm mājās
11. Ja iestādes ieejas vārtiņu vai durvju atvēršanai izmanto durvju kodu, vecāki nedrīkst šo kodu izpaust nepiederošām personām.
12. Bērnus no izglītības iestādes var izņemt jebkurā vecākiem izdevīgā laikā, bet ne vēlāk kā līdz plkst. 19.00.
13. Vecāku pienākums ir ierasties pēc bērna līdz plkst. 18.45 un atstāt iestādi līdz plkst. 19.00.
14. Ja radusies ārkārtas situācija un vecāki kavējas, vecākiem par to ir jāinformē telefoniski savas grupas pedagogs līdz plkst.18:45.
15. Ja netiek noorganizēta bērna izņemšana līdz plkst.19.00, pedagogs mēģina sazināties ar vecākiem telefoniski, ja neizdodas sazināties, tad pedagogs informē iestādes vadītāju un tiesībsargājošās institūcijas lēmuma pieņemšanai par turpmāko rīcību. Iespējamā tālākā rīcība pēc Bāriņtiesas lēmuma – bērna ievietošana krīzes centrā.
16. Bērna drošības nodrošināšanas nolūkā bērns skaitās pieņemts grupā tikai tad, kad vecāki personīgi nodevuši to pedagogam vai pedagoga palīgam. Pretējā gadījumā iestādes darbinieki nav atbildīgi par bērna dzīvību un veselību, ja arī bērns atrodas iestādes teritorijā.
17. Vakarā pedagogs personīgi bērnu nodod vecākiem vai vecāku pilnvarotai personai.
18. Aizliegts bērnus atdot iereibušām personām. Nepieciešamības gadījumā, lai varētu bērnu uzticēt jaunākai personai (brāļi/māsas) no 13 gadu vecuma, vecāki raksta iestādes vadītājai adresētu iesniegumu, kurā apliecina, ka uzņemas pilnu atbildību par bērna drošību un iespējamiem negadījumiem, kas var atgadīties ceļā uz mājām.
19. Vecākiem ieejot vai izejot no iestādes teritorijas, jāaizver vārti un jāpārliecinās, ka tie ir kārtīgi aizvērti. Vecākiem jānodrošina, ka iestādes ārdurvis vai vārtus neatver bērni.
20. Vecākiem bērns jānodrošina ar sezonai atbilstošu apģērbu. Apģērbam un apaviem jābūt ērtiem, viegli tīrāmam, atbilstošam bērna augumam un laika apstākļiem, kā arī lai tas būtu viegli uzvelkams, novelkams:
20.1. vasarā (no maija līdz septembrim) bērns jānodrošina ar galvas segu (cepurīti, lakatiņu) aizsardzībai pret saules staru negatīvo iedarbību;
20.2. rudens un ziemas sezonā jānodrošina ar maiņas apģērbu (cimdiem, zeķēm, biksēm), lai bērns varētu uzturēties svaigā gaisā un brīvi kustēties.
21. No 1,5 gadus līdz 3 gadus veciem bērniem, ja nepieciešams, nodrošina autiņbiksītes un mitrās salvetes bērna personīgās higiēnas uzturēšanai . Bērnus, kuri lieto podiņu, nodrošina ar maināmu veļu.
22. Par bērna apģērbu, apaviem grupā, sporta un mūzikas nodarbībās sīkāk informē grupas pedagogs.
23. Lai izvairītos no vienādu apavu vai apģērba (veļa, pidžama, sporta tērps, zeķubikses) samainīšanās, tiem jābūt marķētiem ar bērna iniciāļiem.
24. Vecākiem jānodrošina bērnam – apģērbs, apavi, higiēnas piederumi (ķemme, kabatlakats (salvetītes), zobu birste, neplīstoša materiāla trauciņš).
25. Rotaļlietas var nest līdzi, saskaņojot to ar grupas pedagogu.
26. Vecākiem aizliegts bērnam līdzi dot planšeti vai mobilo telefonu, šīs ierīces iestādē lietot nedrīkst, lai netiktu traucēts mācību process un komunikācija ar citiem bērniem.
III. Rīcība gadījumos, kad bērns neapmeklē iestādi
27. Gadījumos, kad bērns neapmeklē iestādi slimības dēļ vai kādu citu iemeslu dēļ, vecākiem par to jāziņo līdz plkst. 9.00:
- bērnudārzā “Jāņtārpiņš” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 29678060 vai uz e-pastu 1.pirmsskola@salaspils.lv ;
- bērnudārzā “Saulīte” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 28680932 vai uz e-pastu info.saulite@inbox.lv .
28. Ja vecāki līdz attiecīgās dienas plkst.9.00 nepaziņo iestādei, ka bērns neapmeklēs (neatkarīgi no iemesla) iestādi, ēdināšanas pakalpojuma maksa par šo dienu tiek rēķināta.
29. Lai varētu nodrošināt produktu daudzumu plānošanu bērnu ēdināšanai, vecākiem par bērna atgriešanos iestādē pēc pārtraukuma, jāpaziņo iepriekšējā dienā līdz plkst. 17.00:
- bērnudārzā “Jāņtārpiņš” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 29678060 vai uz e-pastu 1.pirmsskola@salaspils.lv ;
- bērnudārzā “Saulīte” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 28680932 vai uz e-pastu info.saulite@inbox.lv .
30. Pirms valsts svētku dienām vai citos gadījumos iestāde var organizēt vecāku aptauju par plānoto iestādes apmeklējumu.
31. Ja bērns nav apmeklējis iestādi infekcijas slimību pazīmju dēļ vai arī ja bērns ir slimojis ar infekcijas slimību, ģimenes ārsts izsniedz izziņu vecākiem iestādes informēšanai par bērna veselības stāvokli un, ja nepieciešams, rekomendācijām turpmākai bērna aprūpei pakalpojuma laikā.
32. Ja bērns veselības stāvokļa vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ ilgstoši neapmeklē iestādi, tad vieta iestādē tiek saglabāta uz vecāku iesnieguma pamata (bet negarantējot vietu tajā pašā grupā).
IV. Par piecgadīgo un sešgadīgo bērnu izglītību
33. Bērniem no piecu gadu vecuma nodarbību apmeklējums ir obligāts. Saskaņā ar Izglītības likumu, bērna vecāki ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu izglītību.
34. Vecākiem ir jāievēro iestādē noteiktā “Kārtība, kā reģistrē izglītojamo neierašanos izglītības iestādē”.
35. Ja piecus un sešus gadus vecs bērns vairāk nekā trīs mācību dienas nav apmeklējis pirmsskolas izglītības iestādi un vecāki nav snieguši informāciju par neierašanās iemeslu vai iemesls nav uzskatāms par attaisnojošu, iestāde par to nekavējoties rakstiski informē pašvaldības Administrāciju – Izglītības daļu.
36. Izglītības daļas speciālisti noskaidros iestādes neapmeklēšanas cēloņus, koordinēs to novēršanu un, ja nepieciešams, nosūtīs informāciju Sociālajam dienestam, Bāriņtiesai un citām institūcijām.
V. Vecāku atbildība drošas un labvēlīgas vides nodrošināšanā
37. Vecāki nekavējoties informē iestādi rakstveidā par sava bērna veselības traucējumiem vai specifiskām īpatnībām, ja tam nepieciešama īpaša uzmanība, (piemēram, alerģijas, pārtikas nepanesamība, traumas, iespējamiem hronisku slimību saasinājumiem u.c.) un pievieno ārsta zīmi, kā arī par nopietnām izmaiņām bērna veselības stāvoklī.
38. Nodrošinot sava bērna un citu bērnu drošību, vecākiem jāpārbauda, ko bērns ņem līdzi uz iestādi. Nepieļaut bērnam ņemt līdzi durošus, uguns nedrošus priekšmetus, medikamentus, toksiskas vielas.
39. Iestādes darbinieki neatbild par rotaļlietām, ko bērns ir paņēmis līdzi uz iestādi. Aicinām vecākus neļaut vērtīgu priekšmetu un lietu, kas neattiecas uz mācību procesu, nešanu uz iestādi.
40. Vecākiem pievērst uzmanību svešām mantām, kuras bērns atnesis mājās, noskaidrot to piederību un atgriezt pēc piederības vai grupas pedagogam.
41. Vecākiem jāatlīdzina zaudējumi, kas radušies bērna rīcības rezultātā.
42. Bērnu ratus, skrejriteņus, velosipēdus u.c. novieto Iestādes ratu novietnē vai citā tam paredzētā vietā. Divriteņus, skrejriteņus, skuterus iestādes teritorijā stumj pie rokas.
43. Lai nodrošinātu bērnu drošību, vecākiem aizliegts iebraukt Iestādes teritorijā ar auto transportu.
44. Vecāki nedrīkst izmantot iestādes teritoriju un rotaļlaukumu konstrukcijas personīgām pastaigām ar bērnu, jo tas traucē pedagoģiskajam procesam un citiem bērniem.
45. Vecākiem aizliegts ienākt iestādes teritorijā ar savu mājdzīvnieku, piemēram, suni.
46. Vecākiem aizliegts risināt konfliktus bērnu klātbūtnē. Saskarsmē ar bērnu un iestādes darbiniekiem atturēties no žargona un lamu vārdu lietošanas. Bērnu klātbūtnē nerisināt problēmjautājumus ar iestādes darbiniekiem.
47. Nekaunināt, neaizskart svešu bērnu, ja konstatēts gadījums par bērna nepieņemamu uzvedību vai rīcību informēt iestādes darbiniekus.
48. Vecākiem aizliegts publiskot fotogrāfijas, kurās redzami citi bērni.
49. Vecākiem ar cieņu un toleranci jāizturas pret visiem iestādes darbiniekiem, pret citiem vecākiem un pret valsts simboliem. Vecākiem jāveicina, lai bērnam veidotos pozitīva attieksme un pieklājība pret apkārtējiem – citiem bērniem un pieaugušajiem.
VI. Iestādes un vecāku rīcība negadījumu, bērna infekcijas slimības un citu saslimšanu gadījumā
50. Ja bērns saslimst izglītības iestādē (klepus, iesnas, temperatūra, izsitumi u.c.), tad darbinieki ziņo vecākiem un vecāku pienākums ir bērnu izņemt no izglītības iestādes 2 stundu laikā, lai savlaicīgi tiktu uzsākta ārstēšana.
51. Gadījumos, kad audzēknim nepieciešama tūlītēja medicīniskā palīdzība, iestāde ziņo bērna vecākiem un neatliekamajai medicīniskai palīdzībai.
52. Ja bērns nav apmeklējis iestādi infekcijas slimību pazīmju dēļ vai arī, ja bērns ir slimojis ar infekcijas slimību, vecāks iesniedz iestādē ģimenes ārsta izziņu par bērna veselības stāvokli un, ja nepieciešams, rekomendācijām turpmākai bērna aprūpei pakalpojuma laikā. (atbilstoši MK noteikumu Nr.890 14.punktam).
53. Ja ārsts bērnam konstatējis kādu no infekcijas slimībām (zarnu infekcijas saslimšanas, masalu, masaliņu, epidēmiskā parotīta, A hepatīta, meningīta, difterijas, garais klepus, vējbakas u.c.) vecāku pienākums ir par to nekavējoties paziņot iestādei, lai tā varētu veikt papildus aizsardzības pasākumus attiecīgajā grupiņā un iestādē.
54. Lai pārējie bērni netiktu pakļauti infekcijas slimību riskam, vecāki nedrīkst vest bērnu un bērns netiek uzņemts iestādē, ja novērojama kāda no šādām infekcijas slimību pazīmēm – caureja, vemšana, ādas, gļotādas vai acu ābolu dzelte, paaugstināta ķermeņa temperatūra, infekciozas izcelsmes izsitumi (izsitumi kopā ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru un izmaiņām bērna uzvedībā – miegainība, atteikšanās ēst, dzert, raudulība, paātrināta elpošana), kā arī pedikulozes pazīmes.
VII. Kārtība, kādā iestādē uzturas nepiederošas personas
55. Iestādei piederošas personas ir: iestādes darbinieki un bērni, savukārt bērnu vecāki un viņu pilnvarotas personas – tikai laika periodā no 7.00-9.00 un no 16.00 -19.00.
56. Vecāki, kuri ierodas iestādē ar mērķi iesniegt iesniegumu, priekšlikumus vai sūdzību, griežas pie iestādes vadītājas pieņemšanas laikā otrdienās no plkst.16.00 – 17.00 vai vienojas par citu tikšanās laiku ar vadītāju.
57. Priekšlikumus var iesniegt arī elektroniski, rakstot uz e-pastu: 1.pirmsskola@salaspils.lv .
58. Iestādes durvis ir slēgtas. Uz ieradušās personas zvanu (pie galvenajām durvīm) ierodas iestādes darbinieks, kurš noskaidro apmeklējuma mērķi un ielaiž apmeklētāju.
59. Nepiederošām personām nav atļauts uzturēties iestādes teritorijā. Jebkuram iestādes darbiniekam ir pienākums un tiesības apturēt svešu personu un pajautāt atrašanās iemeslu iestādē vai tās teritorijā. Par katru nepiederošas personas ierašanās gadījumu jāinformē iestādes vadītāja vai dežurējošais administrācijas darbinieks.
VIII. Bērna atskaitīšana no iestādes
60. Ja bērns iestādi bez attaisnojoša iemesla nav apmeklējis 30 kalendārās dienas pēc kārtas vai divu mēnešu periodā apmeklēto dienu skaits ir mazāks par 30 darba dienām, tad iestādes vadītājs nosūta ierakstītā vēstulē pieprasījumu paskaidrot bērna neierašanās iemeslus. Vecākiem 15 dienu laikā no iestādes vadītāja ierakstītās vēstules izsūtīšanas dienas jāsniedz paskaidrojums par neapmeklēšanas iemesliem. Ja iemesls nav pamatots vai arī vecāki 15 dienu laikā to nav snieguši, vieta bērnam iestādē tiek anulēta. Lēmumu par vietas anulēšanu pieņem iestādes vadītājs, iepriekš saskaņojot ar Izglītības daļu, un pieņemto lēmumu nosūta vecākiem ierakstītā vēstulē.
IX. Vecāku atbildība par noteikumu neievērošanu
61. Noteikumu neievērošanas gadījumā, grupas pedagogs vai cits iestādes darbinieks iesniedz rakstisku ziņojumu iestādes vadītājai. Iestādes vadītāja veic individuālas pārrunas ar vecākiem un nepieciešamības gadījumā var informēt pašvaldības Administrāciju – Izglītības daļu.
X. Vecāku iepazīstināšana ar noteikumiem
62. Pirms bērna uzņemšanas iestādē vecāki iepazīstas ar noteikumiem un apliecina to ar savu parakstu.
63. Grupu pedagogi katru gadu septembrī organizētajās grupas vecāku sapulcēs atkārtoti iepazīstina vecākus ar noteikumiem, par ko vecāki parakstās.
64. Noteikumi tiek izvietoti un ar tiem var iepazīties informācijas stendā vecākiem, kā arī iestādes mājas lapā.
65. Noteikumi tiek pārrunāti ar vecākiem papildus pēc vajadzības, ja radusies pārkāpumu situācija.
XI. Rīcība, ja bērns apdraud savu vai citu personu drošību, veselību vai dzīvību
66. Ja bērns izglītības iestādē apdraud savu vai citu personu drošību, veselību vai dzīvību:
66.1. pedagogs rīkojas atbilstoši situācijai, novēršot draudus un riskus, pēc tam rakstiski informē iestādes vadītāju par bērna uzvedību;
66.2. iestādes vadītājs rakstiski (papīra vai elektroniska dokumenta formā) nosūta bērna vecākiem informāciju par bērna uzvedību un nepieciešamo vecāku sadarbību ar iestādi;
66.3. ja bērna uzvedībā nav uzlabojumu un vecāki nevēlas sadarboties ar iestādi, bet situācijas risināšanā vēlas iesaistīt citus speciālistus, iestādes vadītājs šo informāciju nosūta Izglītības daļai;
66.4. pašvaldība ir tiesīga sasaukt starpinstitūciju sanāksmi, kas lemj par turpmākajiem atbalsta pasākumiem bērnam. Sanāksmē pieaicina izglītības iestādes atbildīgos speciālistus, bērna vecākus, Izglītības daļas speciālistus, Sociālā dienesta, Bāriņtiesas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un citus speciālistus.
XII. Noslēguma jautājumi
67. Grozījumus un papildinājumus noteikumu paraugtekstā var ierosināt pašvaldība, iestādes vadītāja vai Iestādes padome.
68. Izmaiņas noteikumu paraugtekstā apstiprina Salaspils novada Dome.
69. Iestādes vadītāja apstiprina konkrētās iestādes noteikumus vecākiem. Ja iestādei nepieciešams paraugtekstu papildināt vai mainīt, šīs izmaiņas rakstiski saskaņo ar Izglītības daļu.
Grozījumi “Noteikumi par vecāku rīcību un pienākumiem Salaspils novada pašvaldības pirmskolas izglītības iestādē „Salaspils 1.pirmsskola”” – 05.09.2022.
Spēkā esošie noteikumi:
5. Vecāku pienākums ir regulāri iepazīties ar informāciju, kas izvietota Iestādes gaiteņa un grupas informācijas stendā vecākiem vai iestādes mājaslapā.
Izteikt jaunā redakcijā:
5. Vecāku pienākums ir regulāri iepazīties ar informāciju, kas publicēta Eliis skolvadības sistēmā vai iestādes mājaslapā.
Spēkā esošie noteikumi:
26. Vecākiem aizliegts bērnam līdzi dot planšeti vai mobilo telefonu, šīs ierīces iestādē lietot nedrīkst, lai netiktu traucēts mācību process un komunikācija ar citiem bērniem.
Izteikt jaunā redakcijā:
26. Vecākiem aizliegts bērnam līdzi dot planšeti vai mobilo telefonu. Personīgās ierīces iestādē lietot nedrīkst, lai netiktu traucēts mācību process un komunikācija ar citiem bērniem.
Spēkā esošie noteikumi:
27.Gadījumos, kad bērns neapmeklē iestādi slimības dēļ vai kādu citu iemeslu dēļ, vecākiem par to jāziņo līdz plkst. 9.00:
- bērnudārzā “Jāņtārpiņš” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 29678060 vai uz e-pastu 1.pirmsskola@salaspils.lv ;
- bērnudārzā “Saulīte” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 28680932 vai uz e-pastu info.saulite@inbox.lv .
Izteikt jaunā redakcijā:
27. Gadījumos, kad bērns neapmeklē iestādi slimības dēļ vai kādu citu iemeslu dēļ, vecāki, norādot bērna vārdu, uzvārdu, grupu un attaisnojošu iemeslu, līdz attiecīgās dienas plkst.9.00 par to informē grupu skolotājas vai atbildīgo personu Eliis sistēmas Apmeklētības kalendārā vai izņēmuma gadījumā:
- bērnudārzā “Jāņtārpiņš” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 29678060;
- bērnudārzā “Saulīte” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 28680932.
Spēkā esošie noteikumi:
29. Lai varētu nodrošināt produktu daudzumu plānošanu bērnu ēdināšanai, vecākiem par bērna atgriešanos iestādē pēc pārtraukuma, jāpaziņo iepriekšējā dienā līdz plkst. 17.00:
- bērnudārzā “Jāņtārpiņš” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 29678060 vai uz e-pastu 1.pirmsskola@salaspils.lv ;
- bērnudārzā “Saulīte” – sūtot SMS uz iestādes tālruni 28680932 vai uz e-pastu info.saulite@inbox.lv .
Izteikt jaunā redakcijā:
29. Svītrots
Spēkā esošie noteikumi:
35. Ja piecus un sešus gadus vecs bērns vairāk nekā trīs mācību dienas nav apmeklējis pirmsskolas izglītības iestādi un vecāki nav snieguši informāciju par neierašanās iemeslu vai iemesls nav uzskatāms par attaisnojošu, iestāde par to nekavējoties rakstiski informē pašvaldības Administrāciju – Izglītības daļu.
Izteikt jaunā redakcijā:
35. Ja piecus un sešus gadus vecs bērns vairāk kā trīs dienas semestrī nav apmeklējis izglītības iestādi un izglītības iestādei nav informācijas par neierašanās iemeslu vai iemesls nav uzskatāms par attaisnojošu, izglītības iestādes atbildīgā persona (lietvedis) nekavējoties Valsts izglītības informācijas sistēmā ievada informāciju par izglītojamā kavējumiem un to iemesliem (ja tie ir zināmi), kā arī rīcību to novēršanai.
Spēkā esošie noteikumi:
36. Izglītības daļas speciālisti noskaidros iestādes neapmeklēšanas cēloņus, koordinēs to novēršanu un, ja nepieciešams, nosūtīs informāciju Sociālajam dienestam, Bāriņtiesai un citām institūcijām.
Izteikt jaunā redakcijā:
36. Pašvaldības izglītības daļas speciālists, ievērojot Valsts izglītības informācijas sistēmā ievadīto informāciju, ja nepieciešams, sadarbībā ar izglītības iestādi un citām institūcijām, tostarp sociālo dienestu un bāriņtiesu, noskaidro izglītības iestādes neapmeklēšanas cēloņus un koordinē to novēršanu.
Ja ir pamatotas aizdomas par bērna, kurš bez attaisnojoša iemesla neapmeklē izglītības iestādi, tiesību pārkāpumu un to nav izdevies novērst pašvaldības kompetentajām iestādēm, izglītības iestāde par to informē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.
Spēkā esošie noteikumi:
47. Nekaunināt, neaizskart svešu bērnu, ja konstatēts gadījums par bērna nepieņemamu uzvedību vai rīcību informēt iestādes darbiniekus.
Izteikt jaunā redakcijā:
- Nekaunināt, neaizskart svešu bērnu! Ja konstatēta bērna nepieņemama uzvedība vai rīcība, informēt iestādes darbiniekus.
Spēkā esošie noteikumi:
53. Ja ārsts bērnam konstatējis kādu no infekcijas slimībām (zarnu infekcijas saslimšanas, masalu, masaliņu, epidēmiskā parotīta, A hepatīta, meningīta, difterijas, garais klepus, vējbakas u.c.) vecāku pienākums ir par to nekavējoties paziņot iestādei, lai tā varētu veikt papildus aizsardzības pasākumus attiecīgajā grupiņā un iestādē.
Izteikt jaunā redakcijā:
53. Ja ārsts bērnam konstatējis kādu no infekcijas slimībām (zarnu infekcijas saslimšanas, masalu, masaliņu, epidēmiskā parotīta, A hepatīta, meningīta, difterijas, garais klepus, vējbakas, Covid-19 u.c.) vecāku pienākums ir par to nekavējoties paziņot iestādei, lai tā varētu veikt papildus aizsardzības pasākumus attiecīgajā grupiņā un iestādē.
Spēkā esošie noteikumi:
56. Vecāki, kuri ierodas iestādē ar mērķi iesniegt iesniegumu, priekšlikumus vai sūdzību, griežas pie iestādes vadītājas pieņemšanas laikā otrdienās no plkst.16.00 – 17.00 vai vienojas par citu tikšanās laiku ar vadītāju.
Izteikt jaunā redakcijā:
56. Vecāki, kuri vēlas iesniegt iesniegumu, priekšlikumus vai sūdzību, to, parakstītu ar elektronisko parakstu, nosūta uz iestādes vadītājas e-pastu: evita.belska@salaspils.lv vai iesniedz klātienē, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku.
Spēkā esošie noteikumi:
64. Noteikumi tiek izvietoti un ar tiem var iepazīties informācijas stendā vecākiem, kā arī iestādes mājas lapā.
Izteikt jaunā redakcijā:
64. Noteikumi tiek publicēti un ar tiem var iepazīties Eliis skolvadības sistēmā, kā arī iestādes mājas lapā.