Pieredzes skola pirmsskolas skolotājiem dabaszinībās…
Tas ir liels izaicinājums – būt kopā. Tāpēc, ka viens ir ļoti strukturēts, otrs ir milzīgā haosā. Tie nav pretpoli, tie vienkārši ir dažādi esības statusi, dažāda pasaules izpratne, dažāda dzīvotgriba un pārliecība, kā tas ir jādara. Tas radošais aspekts ir – kā viņus tuvināt, kā viņus nevis savienot vai sapludināt, bet kur atrast tos kopīgos punktus, kas rada jaunu interesi kopīgi dzīvot tālāk.
Valts Kleins
Liela izaicinājuma priekšā bijām arī mēs – PII ”JĀŅTĀRPIŅŠ” – 2018.gada 17.maija rītā, gaidot ciemiņus no Olaines, Ķekavas, Siguldas, Garkalnes, Baložiem, Stopiņiem un, protams, no Salaspils, ar vēlmi dalīties mūsu skatījumā: ”Kompetenču pieeja dabaszinībās.”
Pieredzes skolas rīts iesākās saulainā gaisotnē un jaukā atkaltikšanās priekā, katram saņemot pa spēka latvju zīmītei.
Ansambļa ”JĀŅTĀRPIŅŠ” taurenīši, kopā ar mūzikas skolotāju Olitu, iepriecināja ar jaukām pavasara dziesmiņām.
Vadītāja Evita Beļska iepazīstināja ar dabasszinību nodarbību nozīmi un organizāciju mūsu iestādē, aicinot apskatīt iestādes teritoriju.
Mazie ”jāņtārpiņi” ciemiņus gaidīja Zaļās klases nojumē, Pieneņu pļavā pie sporta laukuma un Pētnieku zonā pie iestādes estrādes. Mēs lepojamies katru stūrīti saglabāt zaļu un meklēt tur dabas sarūpētos pārsteigumus ikdienā!
Ciemiņiem tika piedāvāta iespēja darboties līdzi mūsu pētniekiem un uzzināt, ka šķirot atkritumus var jau 3 gadu vecumā, patstāvīgi atrast dažādus augus un zināt to nosaukumus, sašķirojot pēc dažādām pazīmēm, 6-7 gadu vecumā. Un, protams, pārliecināties, ka zinātniski-pētnieciskas prezentācijas ir iespējamas arī 5-6 gadu vecumā. Viss izdevās lieliski! Par to liecināja arī trusēnu pāris, kas gardi ēda bērnu salasītās dzeltenās pieneņgalviņas.
Pēc pārrunām par piedzīvoto, redzēto pie karstām siermaizītēm un kafijas krūzes, ciemiņiem un mūsmāju skolotājām bija lieliska iespēja noklausīties Rīgas 3.speciālās pamatskolas direktores vietnieces un mācību līdzekļu komplektu ”Dabaszinības” līdzautores Vitas Drulles lekciju ”Kompetenču pieeja dabaszinībās pirmsskolā.” Tika izteikts gandarījums par jauko dienu un jaunām idejām turpmākajam darbam.
Mēs ceram ar savu darbu, pozitīvo pieredzi un radošajām idejām iedrošināt skolotājus izmantot un saudzēt dabas resursus katram arī savā mācību iestādē.
Jo, darot lietas, kas tev patīk, tu nezaudē laiku – tu to iegūsti un cilvēki, kas atnāk pie mums, situācijas, kurās nokļūstam, ir mūsu skolotāji.
Lai izdodas sekmēt emociju un jūtu, uzmanības, uztveres, domāšanas un atmiņas attīstību praktiskā un radošā darbībā ar bērniem ikvienam no mums un visiem kopā!
Paldies visiem, kas atrada laiku, lai apciemotu mūs!
Uz tikšanos nākošreiz!
Anita Terehova, PII ”JĀŅTĀRPIŅŠ” vadītājas vietniece metodiskajā darbā